Domů

Změna velikosti písma:
A+ | A-
Přispějte na číslo účtu:
19-2827520257/0100
Každý příspěvek pomáhá!

Herecký soubor


Hanka Nigrínová

Myslím si o sobě, že jsem náladová stařena, se kterou se docela často vyjít, ale někdy dovedu být i protivná. Ale  myslím, že si na to všichni zvykli:-).
V životě mám nejraději své potomky a také své spoluhráčky v divadelním spolku.
Na divadle baví všechno. Ráda chodím do divadla i ráda hraji. Již moje babička hrála amatérsky divadlo.
Mám radost, že budeme pokračovat v naší činnosti a doufám, že dostanu nějakou komickou roli.

Aktivní účast ukončila


Lída Bőhmová

Po plnohodnotném životě v aktivní době, plném peripetií a zvratů, umožňujícím mi celoživotní vstřebávání nových poznatků a neustálé rozšiřování obzorů, jsem zakotvila v důchodu. Prošla jsem deseti lety na univerzitě třetího věku od studia medicíny, práv, přes studium přírodovědecké fakulty po fakultu tělesné výchovy a sportu.
Zakotvila jsem "u divadla", které mi dává možnost uplatnit věkem nabyté poznatky a snažit se mnohotvárnost života stěsnat do svěřené role. To je to, co mne na tom baví - být někým jiným, ale současně sama sebou.
Baví mne právě ta proměnnost žití, protože za nejhorší, co může člověka potkat, považuji stereotyp a ustrnutí.
Celý život jsem se setkávala s tím, že mne lidé měli za "seriózního, zodpovědného puntičkářského suchara" a tak toužím alespoň v komické divadelní roli ukázat, že je všechno jinak. 


Zina Perlíková

Narodila jsem se v roce1929. Od 4 let jsem dělala klasický balet, od 6 let step, od 8 klavír a  Kühnův dětský pěvecký sbor. Od 14 jsem zastupovala baletky v divadlech, také působila v operetě. Při zaměstnání účetní jsem pak vedla dětský divadelní soubor n.p. Technomat podle vlastních scénářů a výpravy (Sněhurka, Popelka a zimní besídky) v divadle na Slupi.
Teď v důchodu píšu povídky, hraji divadlo a jsem členka Pěveckého sboru seniorek Života 90.
Na divadle baví prostě všechno:-) a těším se na role v činohře, muzikálu, na zpěv i tanec. V životě dávám přednost klidu v duši, klidné hudbě, pohodě a harmonii kolem sebe.

Aktivní účast ukončila


Marie Syrová

Jsem osmdesátiletá důchodkyně, divadlo dělám už 20 let a díky němu mi to ještě myslí. Taky jsem získala dobré přátele a svět mě baví. Na divadle je fajn, že máme společný cíl a pořád něco před sebou a já hraju ráda a s chutí. V životě toho mám ráda spoustu, těžko říct, co nejraději, možná seberealizaci... Hraju takový ty herdeg baby, teda pokud nehraju mužskýho:-), ale na co se těším? Rozhodně na další novou hru.


Jarmila Šimonová

Je mi 68 let, ale stále jsem velmi aktivní a pohyblivá.Vyučuji hru na klavír, i elektrický, všechny druhy flétny i sax. Učím děti v MŠ od 3let, soukromě i větší děti a dospělé. 
Stále koncertuji a vystavuji. Před 2 lety jsem studovala umělecko řezbářskou školu, vyrábím si různou bižuterii, vytvářím si oděvy, baví mne všechny druhy umění. Moc ráda mám divadlo, které vše propojuje – je tvůrčí, tříbí paměť, rozvíjí pohotovost, fantazii, orientaci i rychlost. Zajímá mne také psychologie, moudrost lidstva, historie, prostě vše, co je mezi nebem a zemí. Fandím sportu, ekologii a sleduji náměty pro zdravou výživu.
Co si chci zahrát? Komickou postavu.

Lída Malíková

Stručně bych řekla, že mám ráda humor, divadlo a zpěv. A sebe:-). Na hraní baví ztvárňování různých osob, kladných nebo záporných. 
Těším se na každou roli, která mi bude nabídnuta.

Aktivní účast ukončila


Jana Chudlařská

Mám dvě dcery a tři vnuky. Sama jsem vyrůstala mezi třemi bratry, kteří sportovali a otec je učil hře na housle, takže hudba a sport, to bylo v naší rodině stále. Bohužel jsem si postavila hlavu a neučila jsem se na housle s tím, že se chci učit na klavír. Na ten ale nebylo, a tak neumím na žádný nástroj-bohužel. 
Na divadle mě baví možnost vytvářet různé postavy a jejich charaktery. Když se to povede a my na jevišti uslyšíme smích a potlesk, je to nádherné pohlazení.
V životě mám nejraději rodinu, přátele, divadlo a kulturu vůbec, taky sport a cestování. Nadšeně fandím u televize našim. Ať jde o hokej, fotbal, tenis nebo atletiku, kterou jsem se v mládí pokoušela dělat. 
A co bych ráda? Ráda bych si zahrála v nějakém muzikálu.


Mirka Králíková

Jako dítě jsem hodně hrála divadlo a mým velkým snem bylo stát se herečkou, ale moji rodiče s tím absolutně nesouhlasili a tím bylo pro mne vše vyřešeno. Už jsem vůbec nečekala, že bych se této své zálibě mohla věnovat. Jsem šťastná, že je Remedium, které mi to na „stará kolena“ umožnilo.
Baví mě, že jsem jednou služka, podruhé švadlena, atd. Naše představení jsou komedie, tak mám radost, když  se diváci smějí, že se baví, že odcházejí domů spokojeni.
Mám ráda vše, kde je pohyb, kde se něco děje, stálou změnu. Ráda hlídám i svá vnoučata a do toho pak divadlo, prostě vše o.k. A na co se těším? Opět by se mi líbila nějaká komická role, je mi to jedno kdo budu, budu vděčná za každou.


Růžena Havlová

Už od dětských let jsem komediant a na škole jsem začala hrát divadlo. Časem jsem přidala i divadlo maňáskové. V Poděbradech jsem roce 1949 získala první cenu za recitaci:-). Jinak jak to šlo, tak jsem hrála. Na divadle nejvíc baví rozesmáté publikum. Taky nejraději mám role, které lidi rozesmějí. Jsem ráda, že život je a že když se lidi mají rádi, dávají to druhým najevo dovedou se smát!


Zdeněk Císař

Aktivní účast ukončil